Jak si vybrat skládací kolo

Často radím, jak se ten typ skládacího kola liší od onoho typu skládacího kola a pokouším se zprostředkovat zkušenosti, které s jednotlivými stroji mám já a které mají moji přátelé a zákazníci. Často se o skládacích kolech bavíme jen po telefonu.

Nejpodstatnější závěr, který jsem si za těch několik let propagace a prodeje skládacích kol udělal je, že každý jsme jiný, každý máme jinou předchozí zkušenost s koly (silnička není trek, trek není horák, horák není celoodpruženka, …) a každý máme jiná očekávání. A existuje jediný způsob jak opravdu profitovat ze zkušeností rádce a jak vybrat dobré kolo pro ten konkrétní účel a konkrétního člověka.
Vybrat si jej Osobně.

Co zaručeně nezjistíte na webu a po telefonu

  • Každé skládací kolo je jinak dlouhé – tím míním vzdálenost řídítka-sedlo. A některé lze v tomto směru doladit více a některá méně, některá vůbec. Snažit se změřit tento udaj z fotky je pošetilost. Pomineme-li na chvíli nezanedbatelné fotografické zkreslení, tak hlavně proto, že Vás tento údaj zajímá na kole seřízeném pro Vaši výšku a ne pro výšku na fotce.
  • U různých typů je různá vzájemná poloha sedlo a řídítka. Ne všichni preferují nízká (nebo naopak vysoká) řídítka. U různých typů skládacích kola lze různě pracovat s výškou řídítek. Někde velmi dobře, někde vůbec.
    Každé skládací kolo je jinak vysoké a těžko se po webu nebo telefonu rozhodnout, zda Vaše výška potřebuje delší sedlovku či ne a zda vůbec tato možnost existuje pro daný typ skládacího kola.
  • Různí lidé různě jezdí, někteří jsme silové typy a potřebujeme naprosto pevné stroje za které můžeme pořádně vzít, někteří nikoliv. Různé typy skládacích kol (a liší se v tomto bodu kupodovu i jednotlivé varianty postavené na stejném rámovém základě) jsou různě tuhé.
  • Vaše předchozí zkušenost z Vašeho kola velmi ovlivńuje Váš pocit z konkrétního skládacího kola a to je to jediné měřítko, zda kolo je pro Vás dobré či nikoliv.

Na internetu dostupné informace jsou matoucí, zejména vzájemné porovnávání jednotlivých typů pouze z fotografií je velmi ošidné. Ani u jednoho výrobce nelze přes sebe položit dvě fotky různých typů kol a spolehlivě z nich porovnat důležité rozměry. Každý typ byl focen jinak a pod jiným úhlem a z jiné vzdálenosti. Prostorové zkreslení a deformace fotky způsobené optikou objektivu je nezanedbatelné. Fotka nikdy nenahradí osobní zkušenost.

Dobré skládací kolo není levná záležitost a jeho výběr si zaslouží větší pozornost, než letmé proklikání webu.

Vyberte si jej Osobně u někoho, kdo tomu rozumí a bude umět vybrat a poté i seřídit a vyladit stroj přesně pro Vás.

Dobře vybrané skládací kolo Vás doveze kamkoliv.

Dobře vybrané skládací kolo je plnohodnotný stroj padnoucí jak rukavice a schopný nečekaných výkonů.

Jak si vybrat skládací kolo II

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení