Kostkovaná morčata aneb reinkarnace legendární koloběžky Morxes

Koloběžky Morxes patřily do zlatého fondu českých výrobků určených pro pokročilý koloběh. Bohužel samostatná výroba těchto strojů skončila a přešla pod křídla firmy Kostka.

kolobezka-morxes-sport-10

Rám z lehké ušlechtilé oceli CrMo

Láďa vám zde v krátkém videu představí koloběžku Morxes Sport, která již byla vyrobena v továrně Kostka.

 

Je velice potěšitelné, že původní rám a osazení zůstalo zachováno bez výrazných změn, a že se Morxes nijak zvlášť neunifikoval se standardní produkcí Kostkových. Především se jedná o zachování standardní šíře os kol 100 mm, unikátní rám z lehké a pevné CrMo oceli s příhradovou konstrukcí a přípravu vidlice na umístění předního nosiče typu low-rider.

kolobezka-morxes-sport-4

Standardizovaná šířka os kol 100 mm a hezký brandový detail


Kostka nicméně doplnil rám o přípravu na standardizované "kostkovy" stojánky a sjednotil rozměr a typ pneumatiky na univerzální Schwalbe Marathon Racer 1,5" s protiprůrazovou ochranou. Obě tyto změny jsou jistě ku prospěchu koloběžky. 

kolobezka-morxes-sport-8

Nový prvek - příprava na stojánek z produkce Kostka

Koloběžky Morxes představují asi nejlepší řešení pro dálkový koloběh. Snadno se díky standardizovaným "cyklo" dílům servisují a případně modifikují podle potřeb. Lze nastavovat výšku řidítek díky velké vůli v základním zakrácení sloupku vidlice, snadno lze instalovat běžné blatníky, stojánky z produkce Kostka, nosiče na přední vidlici low-rider, brašny, řidítkové brašny a vše, co je nutné pro koloběžkové výpravy ve stylu bike-packing nebo na těžko pro vícedenní výlety nebo expedice.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení