O nás

cykloturistika-expedice-na-kolech-2

Velorama - cykloturistika, dálkový koloběh, cestování se skládacím kolem

Na přelomu roku 2019 a 2020 byla značka obchodu Velorama převzata od jejího zakladatele Ladislava Bláhy naší firmou Citybikes s.r.o. Láďa se po mnoho let zabýval neúnavnou propagací a prodejem skládacích kol a později rozšířil nabídku o koloběžky pro dospělé. V prodeji a servisu skládacích kol - zejména kol Brompton - byl respektovaným odborníkem a Velorama vyhledávaným obchodem. Stejným způsobem Velorama a její někdejší majitel uspěli v oblasti koloběhu. Pokud někdo věděl, jak se zabalit na cestu na kratší i dlouhé výlety, či jak vybavit koloběžku a udělat z ní stroj určený k dobrodružným cestám za hranice všedních dní, byl to Láďa. Zákazníci to dobře věděli a jeho služeb často a rádi využívali. 

Máme tedy rozhodně na co navazovat a je naším záměrem a snahou značku Velorama nejen zachovat, ale i nadále rozvíjet. 

Proto původní koncept "speciálky na skládací kola a koloběžky" rozšiřujeme a kritériem pro výběr zboží je vše, co se dotýká venkovních aktivit v přírodě a pohybu na dvou kolech.

  • Cykloturistika - krátké výlety i dálkové expedice se vším, co k tomu patří. Turistická a expediční kola, bikepacking, cyklobrašny, nosiče, blatníky, světla na kolo,
    doplňky a příslušenství. 

  • Dálkový koloběh - koloběžky pro dospělé určené pro výlety a expedice, vhodné vybavení a doplňky pro koloběžkový bikepacking a expedice na koloběžkách. 

  • Cestování se skládacím kolem - Skládací kola vhodná pro caravaning, camping, cesty vlakem či letadlem, obaly a příslušenství skládacích kol.

Z vlastní zkušenosti víme, že čas strávený v přírodě na dvou kolech patří k silným a důležitým zážitkům, které si může každý snadno dopřát. Relativní rychlost pohybu i dostatečná pomalost k vnímání krajiny, měst a vesnic, námaha, její překonání a zasloužená odměna a především nebývalá svoboda - to vše vás jistě nemine při cestách na kole, koloběžce nebo se skládačkou.

Nezáleží příliš, kam jedete, jak daleko a za kolik. Důležité je s kým, jak a proč.

Přejeme Vám štastnou cestu.