Skládací kolo Tern Eclipse ve VW Tiguan 2012

Na přání zákazníka jsem vzal Eclipsu do Áček a vyfotil mu ji, jak se vejde do VW Tiguan.

skladaci-kolo-tern-eclipse-vw-tiguan-01

Byl to VW Tiguan ročník 2012. Kolo Tern Eclipse S18 pasuje do kufru dobře jen je trochu vysoké a při standardním složení (tj. když při skládaní začnu zasunutím sedlovky nadoraz až klepne spodkem o zem) vyjde o kousek vyšší než prostor kufru. Pomoc je snadná, povolím rychloupínák a sedlovku trochu vysunu. Kolo se tím nakloní a už se do kufru vejde a za ním i nějaké tašky a batohy. Bohužel na položení naplocho je kufr příliš krátký a tak kolo musí stát. O nějakém ukrytí pod dekl si taky mohu jen nechat zdát. I když je tam k dispozici dalších asi 25cm pode dnem kufru, musel bych ovšem jezdit bez rezervy a přesto by to na zasunutí pod dekl kufru nestačilo.

Eclipse S18 je z rodiny Tern Eclipse kolem největším díky plné sadě nosičů, tedy hlavně tomu zadnímu (na fotkách přední není namontován) a taky díky kolům obutým dvoupalcovými pneu Schwalbe Big Apple. Eclipse P18 se tam vejde ještě o něco lépe a Eclipse X20 taky, nemají standardně nosič a mají užší sportovnější pneu. Podobně velké a podobně tedy bude pasovat i kolo Tern Node levnější bratříček Eclipsy vyráběný z trubek (bez hydroformingu) a osazený levnějšími komponentami ovšem podobného formátu 24palcové sportovní skládačky. Třeba jako Tern Node D8.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení