Za skládací kolo skládací vozík Burley Travoy

Pro větší a těžší náklady používám vozíky

Mám několik vozíků za kolo, dětský vozík azub Tom pro naše kluky, ale taky pro velké těžké náklady, azub nákladní tj. stejný vozík bez boudy pro náklady, kde bouda překáží a pak taky skladné svižné skládací vozíky pro jízdy na skládacím kole. Takové musí být kompatibilní s multimodalitou tj. musí se snadno brát do vlaku či autobusu a stejně jako kolo musí padnout i do auta které vůbec netušilo, že povezete kolo natožpak vozík.

Mluvím o dvou variantách, podvozku na kufr od Bike Friday a pak o vozíku Burley Travoy. A tomu se chci věnovat v tomhle článku.

burley-travoy001

Když se před skoro už dvěma lety objevil, byl jsem z něj nadšený a hned jej objednal na prodejnu. Uchvátil mě koncept skládacích kloubů podobných těm, co známe z dětských kočárků. Chvíli nad tím člověk pochybuje, ale je fakt, že nastavitelnou rukojeť mají dětské kočárky už dvacet let a maminky za ně páčí přes obrubníky denně větší váhy než člověk běžně vozí. Těšil jsem se jak budu vozit cokoliv jen na mém skládacím kole.

Moje nadšení však vemi zchladlo, když jsem jej při jeho prvním přepravním úkolu naložil dvěma roky účetnictví v šanonech a navrch přihodil moji přední tašku na bromíka s notebookem a běžným obsahem. Výsledek byl strašný, vozík pružil ve svých spojích a s každým šlápnutím mě popostrčil. Pružil vozík a houpala se sedlovka v pružícím elementu zadní vidlice bromíka. Výsledkem byla velmi nepříjemná jízda, kdy vozík reagoval na každé otočení klik zhoupnutím ve své konstrukci a následným kopnutím. Tak jsem vozík zklamán odložil. Pár jsem jich prodal a noví majitelé si je chválili, ale mě osobně se prostě nějak neosvědčil a za srdce mě nevzal. Někde vevnitř ovšem hlodal červík pochybnosti.

Druhý pokus nastal před cca dvěma týdny, když český dovozce Burley Travoy zlevnil a prodával i dva kusy ojeté, se kterými byli Vackovi na cestě po Asii respektive Rusku. Koupil jsem jeden z těch odrbaných ojetých a dal mu druhou šanci. Rozhodl jsem se ho otestovat přeci jen víc než před časem ten fungl nový určený k prodeji. Napoprvé jsem do něj naložil kufr s vrtačkou a … ono se nedělo vůbec nic. Tentokrát Travoy držel stopu, ani se nehnul a vůbec jsem o něm nevěděl.

Závěr?

Musí se nakládat do své osy a nikoliv do oje. Takhle naložený (a nepřeložený) funguje super. Vejde se pod stůl v práci nebo do skříně v předsíni doma, velmi dobře se s ním jezdí bez kola, super je manipulace s dveřmi, kdy jimi prostě projedete, a v případě vlaku či metra Vám zbyde složené kolo v jedné ruce a přerostlá nákupní taška v druhé ruce. Lze na něj naložit velkou krosnu, která pak přijde na záda a složené kolo a složený travoy do rukou. Na fotkách je vidět transport rámu lehokola, a přes zimu zřejmě přijdou takhle na řadu i lyže. Dostane do těla a zatím to vypadá, že stará zkušenost byla jen blbá náhoda a velmi nevhodně rozložený a naložený náklad. Na fotkách je taky vidět kompatibilita Travoye s mým základním nákladním kombem, tj. přední nacvakávací brašnou Brompton Velorama a zadní podsedlovou brašnou Carradice Nelson. Travoy se připojuje do zámku namontovaného na sedlovku libovolného kola. Ten zůstává trvale na kole (i když je na dva imbusy a na jiném kole může být během minuty) a na něj se Travoy jednoduše zavěsí.

Burley Travoy máme skladem na prodejně kde si ho můžete vyzkoušet.

Můžeme Vám ho i půjčit nebo ho můžete rovnou objednat tady: Skládací nákladní vozík za kolo Burley Travoy.