Montáž nosiče Tubus Tara na koloběžku Mibo GT

nosic-na-kolobezku-tubus-tara-mibo-gt-01

Na obrázcích je vidět, jak se montuje přední nosič Tubus Tara na velké koloběžky MIbo (GT, Malaga, GS a Universe). Abychom dosáhli na oko blatníku, nosič nepřekážel ose kola a umožňoval jeho normální vyndání, je třeba vidlici obejít použitím delšího šroubu a distančních podložek. Chybějící šrouby a podložky vám můžeme přidat do balíčku k nosiči, objednáte si je uvedením typu koloběžky přes poznámku objednávky. Pokud už nosič máte a nemůžete najít vhodné distanční podložky, stačí použít hodně normálních podložek. Používáme nerez podložky, nerez šroubky a nerez samojistné matičky.

Je vidět, že dole je extra dlouhý šroubek a dvě obyčejné a dvě tlusté distanční podložky z původního balení nosiče Tubus Tara. Nahoře použitá stříbrná distanční podložka by nebyla nutná, ale s ní je plocha nosiče rovnější, nekroutí se a případně nedře brašnu. Dlužno podoknout, že na této (mé) koloběžce je nosič lehce nakloněn kupředu a nemuselo by tomu tak být, kdybych použil nikoliv poslední, ale první dirku. Půjdu si to opravit :-).

Pokud máte namontován přední MIbo blatník, tak vyhoďte jeho šroub a vzpěru blatníku navlečte na dlouhý šroub nosiče. Používáme montážní bod pro blatník, MIbo (ani Kostka a ani Yedoo, dokonce ani Kickbike) koloběžky montážní bod pro nosič nemají :-) Jediný, kdo má na přední vidlici normálně oba, je Morxes :-).

Více typů nosičů pro koloběžky najdete tady https://www.velorama.cz/tipy-a-triky/nosice-na-kolobezky/