Internet, kouzlo profi fotek a skládací kola

Jak poznat kvalitu? Krása na pohled? Skládací kola?

Internet má obrovské kouzlo, jste-li fanda do zelených kamínků s modrým proužkem je skoro jisté, že už někde existuje klub sběratelů zelených kamínků s modrým proužkem  a  pokud neexistuje, tak když ho založíte, určitě velice rychle poznáte jiného fanouška, se kterým budete moci svou zálibu sdílet a rozvíjet. Nic lepšího se menšinové zálibě nemůže stát a tohle internet výrazně změnil. Fanoušek zelených kamínků s modrým proužkem (notabene žijící na malém městě nebo na venkově) by prostě bez internetu nikdy druhého fanouška nenašel a zůstal by se svou zálibou sám. To je hlavní kouzlo internetu, internet spojuje a rozvíjí bez ohledu na vzdálenosti.

Internet má ovšem i druhou stránku, nic není takové, jak to vypadá a dnes se zdá, že nezáleží jaké něco je, ale jak to vypadá na fotkách. A dobrá fotka umí celkem slušně lhát. Nebo ukazovat krásnější tvář, řekneme-li to jemněji. V reálu samozřejmě pravda vyjde najevo velmi rychle, ale to bývá pozdě. Krásný stroj je najednou jaksi nijaký nebo má detaily, kterých jsme si nevšimli a nebo nemá něco, co jsme mysleli, že bude mít. A prodejce je někde daleko a komunikuje pomalou poštou za další a další peníze. Zato komunikuje z tepla své kuchyně schován za hradbu pěkných fotek ukazujících neexistující potěmkinovskou firmu.

I v mém oboru to je krásně vidět, měl jsem v ruce skládací kola, která vypadala na fotkách skvěle a v reálu pak přicházelo zklamání. Skoro vždy byl ošizen představec, často chyběly navářky na  nosiče,  blatníky,  osazení komponenty bylo podivné a co na fotce vypadalo jako slušné kolo, byl nakonec lepší kousek ze supermarketu.

Takže nezbývá než stále dokola opakovat, že není nad osobní zkušenost.

Stále podléhám pokušení rozšířit nabídku o jiné značky a hledám doplňky do nabídky. Opakovaně ale zjišťuju, že kola která už léta znám a považuji za prověřenou kvalitu, prostě taková skutečně jsou a mají laťku kvality a použitelnosti nastavenu vysoko a je to tak dobře.

Ona ta laťka určuje cenu, výměnou za ni člověk však člověk dostává dopravní prostředek spolehlivý a téměř či úplně bezúdržbový pro léta pravidelného používání. Samozřejmě je možné najít levnější stroje a garáž nebo sklep budou zdobit stejně dobře, je ale těžké najít levnější a přitom stejně kompletní, promyšlený a spolehlivý stroj na denodenní pravidelné bezporuchové používání v kombinaci s dalšími dopravními prostředky.

Ďábel je ukryt v detailech a tak Magnetix systém je prostě lepší než kus popruhu, představec skládacích kol Dahon je nejen krásný ale i praktický, není blatník jako blatník, nosič jako nosič atd. O skládacích kolech Brompton a jejich zcela unikátních vychytávkách snad ani nemluvě. Tyhle a další detaily ale člověk pozná až v autobuse či na jedoucích schodech metra a nikoliv z fotky.

Až najdu vhodné rozšíření nabídky skládaček nebudu váhat, zatím se ale budeme držet ověřené kvality.

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení