Zakázková stavba Mibo Revoo – Dřevoo

mibo-revoo-drevoo-01

 

Zatím jsme ve stavbách byli celkem střídmí. Vlastně Veloramu zakázkové koloběžky opustily loni dvě a sice na rámech Ketam/Cocon. Tohle je začátek nového přístupu. Revoočko pro Jirku jsem stavěl na jeho výběru součástek (který jsme dopředu konzultovali) a výsledek mile překvapil. Přestože jde o závodní stroj a výběr součástek je veden po váze a kvalitě a ne po barevnosti tak to dohromady vůbec není špatné :-). Při stavbě Revooček a dalších strojů se nebudem omezovat na součástky námi dodané, ale akceptujeme i co si kdo donese (... Aliexpres), pokud ovšem také chápe, že je zodpovědný taky za to, zda to pasuje a nečílí se že vyhodil peníze když nebude :-) Vyhrazuji si také právo takovou součástku odmítnout, pokud bude nebezpečná nebo jinak nevhodná.

 

 mibo-revoo-drevoo-02

Lak ala fládrování neboli rám je z dubu :-) Kola Zonda a Campa, vidlice Canondale. Řídítka pro začátek vysoko, řezat se, tipuju, bude možná několikrát.

 

mibo-revoo-drevoo-05

 

Růžky jsou krásný lehounký titanový a překvapivě pohodlný i když je to prostě kousek trubky.

 

mibo-revoo-drevoo-03

 

Vede se stálá debata, zda správný materiál na rám závodní koloběžky je ocel nebo hliník nebo carbon? Za nás jedině Dub!

 

mibo-revoo-drevoo-09

 

Budoucnost není v Aluminiu, ale ve svařovaném dubu

Řídítka z carbonu, představec lehounký hliník Kore, gripy Lizard skins a supr titanový růžky za mě největší překvápko stavby.

 

 mibo-revoo-drevoo-07

 

Sám sobě bych si dal páky určené pro silniční brzdy ale tohle číslo snad ospravedlní lehké nepohodlí plynoucí z véčkové páky a silniční brzdy.

mibo-revoo-drevoo-06

 

Krásná lehounká titanová hračka. Růžek je překvapivě pohodlný. A lehký samozřejmě

mibo-revoo-drevoo-04

 

Všichni v Cocon teamu ulítáváme na pražském Cyklovrakovišti. Odtud jsou tuším i Brzdy Bontrager. Kompromis mezi váhou a schopností brzdit. V užším výběru byly další dvě a tyhle jsou o chlup těžší a ochlup brzdivější.

mibo-revoo-drevoo-08

 

Zonda. Perličkou je neoriginální rychloupínák který je úplně obyč a Lehčí!

 

mibo-revoo-drevoo-10

 

Campagnolo vpředu. Vidlice Canondale.

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení