Silniční koloběžka natěžko? Umíme!

Dneska to bude o lehce netypické cestovní koloběžce, kterou prohání Máří – Morxes Monza je lehká (7,7 kg) silnička, s kterou můžete vyrazit klidně i na závody. Nebo do přírody. Na dlouhý výlet. Jen ji naložit!

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (1)

Monza má hliníkovou vidlici bez insertů na nosič, ale to se vyřešilo objímkami Minoura, které za dva roky ježdění bylo třeba jen párkrát dotáhnout.

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (11)

Na oblíbeném předním nosiči Tubus Tara vozím brašny Ortlieb Sport-roller City (2x12 l). Radši bych verzi Classic nebo nádherné Plus, které jsou vytuněnější, ale bohužel se nedělají v bílé barvě. A bílé brašny černé Monze vyložené sluší :) Že se vejdu do malých brašen je pro dost lidí záhada, ale když gramaříte 10 let, tak se to někde projevit musí...

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (8)

Ze začátku jsem jezdila bez řídítkovky Ortlieb Ultimate 6M Classic (7 l) ...

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (10)

Do verze 6L jsem nešlaprotože se zase nedělá v bílé - barva je sice u   na třetím místě, ale když , tak  :) Ano, Ortlieb je má oblíbená značka. Základní řada City se dá sehnat za celkem rozumné peníze a stále má základní přednost Ortliebu – voděodolnost. Úplně jsm přestala motat mobil a peněženku do igeliťáků. Mám je hned po ruce, což oceňuju třeba při focení momentek. Brašny lehce a jednoduše naklapnu/odklapnu, a když na svých single toulkách narazím na nezbytnost manipulace s naloženou koloběžkou (schody, naložený do vlaku,..), prostě je sundám.

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (4)

Abych dorovnala menší objem řídítkovky a absenci bočních kapsiček, vozím rámovou brašnu od Testuda (2x1,2 l), kde mám věci, kterým nevadí trocha vlhkosti – řetězový zámek, nářadíčko pro koloběžkáře, montpáky, náhradní duše, oříšky v zip-locku nebo kapesník. Brašna mi krásně drží po košíkem na lahev Monkii Cage V, do kterého se vejde moje objemná Nalgena (taková ta lahev s širokým hrdlem). Cage mám skoro rok a nedám na něj dopustit, akorát na něj dávám trochu pozor při manipulaci, holt je to jen takový kousek plastu.

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (6)

Na nosiči vozím nabíjecí světlo Fenix BC21R (včetně jedné náhradní nabíjecí baterie), bez něj bych si už párkrát pěkně nabila nosánek :D Vzadu usb blikačku Crussis, která je asi to nejsinělší, co jde na koloběžku dát, drží tam (a nevypadá příšerně). Jsem prostě ráda v noci vidět.

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (3)

Proč Monza? Je to dobrá, rychlá koloběžka, která mi dává pár procent rychlosti navíc, a tím kompenzuje, že nemám dost síly a nestačím klukům. Je krásná, je elegantní. Má nosnost "jen" 120 kg, ale do té se já a moje bagáž vejdeme s přehledem. Akorát přední 23 mm plášť jsem musela vyměnit za 28 mm, předtím jsem měla (natěžko) jeden snake-bite za druhým. S 28 mm se mi nestal jediný defekt. (Mohlo to být stylem jízdy, ne že ne). Přes léto mám tvrdé silniční pláště na 8 barů, bez vzorku a proháním se všude, lesní cesta mě nezastaví. Mimo cesty lezu jen, když hledám bivak, a to zase nejedu a koloběžku vedu. Na zimu nazuju objemnější pláště se vzrokem. 

Vyhovuje mi, jak má Monza nízký nášlap - mám krátké nohy, a tak se na svých toulkách tolik nenadřu vysokým dřepováním....

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (9)

Základní přehled běžného vybavení (o kterém přesně vím, co se jak jmenuje, kdo to vyrobil a proč je to v mé výbavě).

SPANÍ: Nahoře vlevo v černém pytlíku samonafukovací karimatka Therm-A-Rest, kterou teď poněkud zanedbávám ve prospěch hamaky. Vedle ní v šedivém pytlíku narvaný underquilt Cumulus Selva 250, péřové zateplení pod hamaku, díky kterému mi nemrzne zadek a vyspím se i v zimě :) V žlutém loďáčku Sea to Summit (7 l) je naštosovaný spacák WarmPeace Viking 600 (btw. víte, že WarmPeace umíme zařídit? A že si o péřácích moc ráda povídám?), který mě provází už sedmou sezonu a měnit ho zatím nehodlám. Uprostřed ta modrá věc je hamaka Sea to Summit Single Pro i s popruhy, dá se zmenšit ještě skoro o polovinu. Pod ní je zelený váleček s plachtičkou Jurek Tane Ul S (pro jednoho naprosto na pohodu). Vlevo dole milovaný polštářek Aeros Premium Pillow Regular (menší zelený váležek s nápisem Aeros Pillow) a hamakový deposit (taková minihamaka pod hamaku, do které si naskládáte věci, aby byly pěkně po ruce a neválely se okolo v mokru).

SVĚTLO: Zadní usb blikačka Crussis a přední nabíjecí světlo Fenix BC21R.

VAŘENÍ: Na single výletech vařím na plynu (plynová kartuše Primus) za pomoci stařičkého vařiče od GoSystem (stále slouží, tak proč měnit). Ta divná placatá kulatá věc z vesmíru je hrnec 2,8 l, v něm konvička a v něm hrníček (X-series Sea to Summit), hrozně mě baví, že takhle složené to zabírá fakt málo místa.

OSTATNÍ, co na obrázku není: Obvykle brašny dovycpu nějakým oblečením (v zimě péřovými botičkami WarmPeace), lžící, nožem, powerbankou a čas od času i jídlem a pitím.

kolobezka-morxes-monza-bikepacking (12)