Elektrokoloběžka Morxes Cavia SWYTCH

Má být koloběžka elektrifikována? Je to pak ještě koloběžka? Není to jen skůtr?

Poměrně dlouho jsem váhal s elektrikou a nevěděl si rady. Elektrifikované stroje s motory Bafang nebo Magic Pie vypadaly impozantně, frčely s mými 120 kg až třicítkou, ale vážily cent a odrážení na nich nedávalo smysl. Přestavba byla více méně nevratná a znamenala přetvoření koloběžky v elektrický skůtr, na kterém se ani nehnete, protože prostě to pofrčí příliš rychle.

Ale koloběžka je pro většinu uživatelů sport a ne jen transport - chtějí se hýbat. Elektrifikace tomu obvykle brání svojí hmotností a odporem při jízdě bez motoru. Až jsme potkali sadu SWYTCH pro skládačky Brompton. Má volnoběžku, snadno instalovatelnou baterii v brašně na řídítka a poměrně lehkou (ano rovná se trochu slabou) baterii. SWYTCH se ovšem dělá i pro standardní kola se širokým nábojem (100 mm), a tak jsme si velkou verzi zkušebně namontovali do Morxes Cavia. Výsledek je SUPER. Elektrika je v případě potřeby během pěti minut pryč. Odpor při jízdě bez dopomocije skoro neznatelný a cesta na ní bez elektriky mi nevadí. Mohu tedy jet sportovně po rovině a elektriku si pošetřit na kopec, který normálně tlačím celý. Prostě je to dobré řešení pro elektrifikaci sportovní koloběžky. Řešení, které koloběžku nezabije a ponechá jí její sportovní duši.

Cena je 16 990,- se slabší baterií a 21 990,- se silnější. Přestavbu zvládne kdokoliv. V našem případě bylo třeba pouze lehce propilovat (očistit od příliš velké vrstvy laku) přední vidlici pilníkem a instalovat držák brašny. Sada se dodává včetně vypleteného kola příslušné velikosti a při koupi i duše a pláště máte stále k dispozici celou svoji sportovní koloběžku pro zvláštní příležitosti doplnitelnou o elektriku. Nebo naopak. Elektrický stroj na cestu do práce, odlehčený na víkend.

Morxes Cavia, kterou jsme vybrali pro její krásnou modrou barvu, je i s elektrikou je přijatelně lehká. Upravit stejně umíme cokoliv, co má přední kolo s nábojem 100 mm včetně koloběžek Kostka Fun a starších Kostek a samozřejmě všechny Morxes, Miba a Crussis a Kickbike koloběžky. Na koloběžky Yedoo Alloy je třeba použít verzi pro skládačky Bromton (je určená pro náboje 74 mm).

Tesťák je na prodejně k dispozici k zapůjčení. Jen kauce bude vyšší a sice deset tisíc korun. Více viz

 Můžete se vézt i odrážet...

Baterie je v nenápadné řídítkové brašně. Jednduše sundáte i nandáte, v noci svítí intenzitou 200 lumenů. má reflexní prvky - a ukazuje, kolik W jste právě svým odrazem ušetřili :)

To nejlepší nakonec - kolik koloběžka váží před úpravou a kolik po eletrifikaci?

 

 

 

 

 

 

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení