Koloběžka Mibo GS 26/26 uživatelská recenze Ast Astorian Mibo GS versus Mibo Royal?

kolobezka-mibo-gs-recenze-01

Je větší skutečně lepší? V tomto případě mám samozřejmě na mysli kola. S touhle vnitřně položenou otázkou jsem zamířil do Veloramy za Ladislav Bláha, odkud už mám i svou výbornou skládací Mibo Royal (20/20) a na víkend si zapůjčil Mibo GoodSpeed (26/26). V sobotu jsem hned časně z rána (pro mě v jedenáct) vyrazil na částečně naplánovaný výlet směr Libušín, odtud na Okoř, do Kralup a zpět do Prahy. Cestou jsem si vyzkoušel jízdu po všech cestách a terénech, které se dají v tomto ročním období potkat, čerstvě položená silnice, standardní rozbitá okreska, štěrková cesta, polňačka, lesní pěšinka a někdy prostě jen to co zrovna vedlo kýženým směrem. Celkem jsem urazil něco přes stovku a již za tmy se s dobrými pocity vrátil dom. První věc, kterou ještě teď cítím, jsou ruce, určitě to chce nějaké pohodlné gripy, to je asi jediná věc, která mi během cesty vadila, jinak si koloběžka krásně poradila s jakýmkoliv terénem a v tomto směru Roaylku klidně nahradí, pokud pak jde o jízdu na silnici, tam je to snad ještě lepší. Abych si to ještě ověřil, v neděli jsem ji vyvezl na cyklostezku do Vraného a zpět a byla to pěkná a pohodlná jízda, která mi utekla až neuvěřitelně rychle.

kolobezka-mibo-gs-recenze-04

Abych si odpověděl na položenou otázku… Nedám na Roaylku dopustit, už mě podržela všude možně a dávám ji opravdu zabrat. V terénu je na tom hodně podobně (i když místy mají větší kola výhodu) a na hladkých cestách jede pořád velmi slušně. Většinou ani nijak extra nespěchám a raději se kochám okolím, takže mi ani potencionálně pomalejší rychlost nevadí a jako bonus se vejde složená do kufru auta, takže vlastně ani není důvod měnit…

kolobezka-mibo-gs-recenze-03

Nicméně pocitově je GS prostě skvělá, není důležitý cíl cesty, ale cesta samotná a s tím i spojený pocit při jízdě… Takže poslední co zbývá je vymyslet, v jaké bude barvě ????