PF 2018 a Stěhování na novou adresu Osadní 16

Loučíme se s 2017, děkuje všem, co u nás nakoupili i všem, co nám třeba jen fandí a těšíme se na 2018. Velorama prodělala několik důležitých proměn.

Velorama vzrostla do podoby malého týmu.

V obchodě jsem stále já (třeba 90 procent času), ale mám nové kolegy. Možná jste je potkali, možná jste je nepotkali, ale všimli si jejich práce. Jsou to:
Honza Cinger – elektrobromptonista, v obchodě mechanik, jemuž vděčím za výrazné zrychlení servisů, zachránil mě z té hromady kol čekajících na zásah (někteří víte až příliš dobře, jak moc dlouho :-) ) A daří se nám držet obchod více méně prostý čekajících strojů. Mimochodem po 16.1. (hned se dozvíte proč) bude ideální čas na roční a předsezónní servis Vašich miláčků
Máří Manková – koloběžkářka a Líná Nutrie, v obchodě specialistka na eshop a web a věci s nimi spojené. Díky ní má velorama konečně na eshopu správnou a reálnou skladovost kol a dalšího zboží. Udělali jsme inventuru a přerovnali obchod a sklad. Není to ještě stoprocentní a nejsou na eshopu ještě úplně všechny poklady veloramího skladu, ale Máří na tom dělá skoro každý den. Jejím druhým úkolem je a bude posila na obchodě. Ve chvílích, kdy tam nebudu já, měli byste potkat ji. Dámičky v sukni se nelekejte, pomůže Vám a jste skutečně na správném místě.

Stěhujeme se fyzicky

Letná je krásná, ale obchod je malý a i když je v něm teď (díky Máří :-) ) uklizeno nejlépe za několik let zpět, tak prostě nestačí. Obchod je malý a zázemí nedostatečné, sklad se nevejde do zázemí a přetéká do obchodu. Ale hlavní potíž je jinde. Nedá se tu zaparkovat. Mohu se tvářit jak chci, lakovat stav na růžovo a dodávat Vám kuráž k návštěvě i autem, ale stejně na to přijdete a nebo to už rovnou víte a chodíte raději jinam. Na Letné zaparkovat je horror. Ne kvůli tomu, že by tu byla modrá zóna. Žádný zákazník tu nikdy nedostal pokutu nebo odtah– tedy aspoň o žádném nevím. Sám jako klecanský středočech taky nemám modrou kartu a parkování skoro denně tři sezóny po sobě mě stálo na pokutách pouhých 700Kč. Zaparkovat se tu nedá ne protože je tu modrá zóna, ale protože je ona modrá zóna kompletně zaplněna do posledního místečka a nevejde se sem ani Smart autíčko. A Šmeralova, kde jsme dosud sídlili je úzká a při zastavení před obchodem se téměř okamžitě vytvoří troubící kolona.

Takže se stěhujeme. Nejdeme nikam zpět na periferii, zůstáváme v centru. Stěhujeme se do dolních Holešovic na adresu Osadní 16. V místě obchodu je sice taky jednosměrka, ale mnohem širší, má šikmé stání z obou stran a mezi nimi jsou cca 2 pruhy volného prostoru. Osadní 16, kde bude nový obchod je v její krátké části, kde je modrá zóna. Ovšem od křížení s ulicí U průhonu je Osadní už za 30kč/h pro kohokoliv. Od výlohy nového obchodu asi 50m. A ulice U průhonu o dalších 20m dál, je ve stejném režimu za 15Kč/h. Volná místa jsem našel vždycky, při každé návštěvě budoucího obchodu. Přímo před obchodem, kdykoliv jsem byl v novém obchodě něco řešit, jsem napočítal cca 4-5 prázdných míst viditelných z výlohy. Sice modrých, ale prázdných. A ulice je tak široká, že zastavit před obchodem na blikačky jde vždycky, bez jakéhokoliv omezení průjezdu.

Bude se u nás dát konečně zaparkovat. A zajede tam kdokoliv. 

Odpadá kličkování přeplněnými uličkami Letné. Ulice dole v Mokřadu (jak se Holešovicím na Letné nafoukaně přezdívá) jsou velkorysé se širokými chodníky i širokou vozovkou.

Jak to najdete?

Po Argentinské pojedete kolem Holešovické tržnice dál směrem na Prosek až k semaforu před Billou po pravé straně. Na tomto semaforu odbočíte doprava do Dělnické (býval tam Emall) a v ní první doleva a budete skoro před obchodem. Je po pravé straně na rohu příštího bloku za křižovatkou s Přístavní. Legální parkování je v Dělnické, dále za obchodem rovně na obou stranách v Osadní a nebo dále za obchodem doleva v U průhonu. Zastavit se dá skoro vždy i hned u obchodu.

Dostupnost MHD se od obchodu na Letné prakticky neliší, pár zastávek tramvají z Vltavské, ovšem na druhou stranu, kolem Holešovické tržnice. Zastávka Dělnická a U průhonu, záleží kterou tramvaj na Vltavské trefíte.

Obchod bude o fous větší (cca metr na každou stranu). Zato zázemí bude cca dvojnásobné. Z obchodu tedy zmizí kola a koloběžky čekající na servis a servisní místo bude plnohodnotné a vzadu. Sklad se tam vejde celý a půjde srovnat a tak snad konečně odpadne ona nekonečně trapná hláška „někde to tu je, ale teď nevím kde“.

Stěhujeme se první dva týdny v lednu. Po 16.1. už nás najdete na Osadní 16.

Stěhujeme se i digitálně.

Opouštíme současnou platformu rozdělěného webu a eshopu, kdy máme vše důležité dvojmo a místo tlačítka Koupit máme v detailech kol a koloběžek tlačítko Přejít do eshopu. S touhle šíleností se loučíme a budeme mít standardní web/eshop vjednom hodný 21. století. Jupí, těším se až to pustíme.

Stručně

Co se nemění: Stále bude vše skladové i K vyzkoušení a spousta strojů i K zapůjčení. Stále budu Vaším průvodcem výběrem Vašeho stroje. Pořád budu jezdit ven a pořád o tom budu točit reportáže a recenze.

Co se mění: Budu mít v obchodě (už mám) kolegyni stejně nadšenou a ochotnou jako já. Budeme mít všechny poklady ze skladu na eshopu. A přidáme další :-)
Takže: Rok 2018 bude skvělý, nejsem na něj sám, stěhujeme se do snáze dostupného místa pro auta a s výrazně lepším parkováním. Zvětšujeme zázemí, zpřehledňujeme eshop.

Ať to frčí!

Láďa Bláha