Novinky ve VeloRamě pro rok 2017

Co za novinky Vás čeká v další sezóně.

Jsem zpět za pultem

Největší změna nastala už na podzim v září. Po skoro dvousezónním experimentu jsem zase stoprocentně na obchodě já. Kolega, kterého jste mohli potkávat v obchodě v posledních dvou letech, a který mi umožnil znovudobít baterie a poskytl čas pro hledání dalšího směru, se teď stoprocentně věnuje svým vlastním aktivitám (většinou tvorbě videí – třeba z útržků záběrů, co přivezem z výletů, stříhal a stříhá všechny koloběžková videa :-) ) a v obchodě zase potkáte mě. Možná v budoucnu i nějakou posilu, ale patrně spíše v technické roli a obsluhovat Vás budu já osobně, myslím, že to tak bude lepší.

V obchodě je líp

Kdo jste ve Veloramě byli v posledních měsících, našli jste mě uprostřed hromad zboží a servisů a nových kol a použitých kol … Situace se zlepšuje pomalu, postavil jsem konstrukci na koloběžky pracovně nazývanou Klepadlo na koberce a ta umožnila uvolnit místo na zemi pro chození a prohlížení. Ovšem neuvolnila praskající sklad pokladů vzadu a tak s pořádkem stále bojuju :-), kazí mi to stálý tok krabic nových koloběžek a skládacích kol, které dokola přistávají od kurýrů, aby zase mizely směrem k vám, za to děkuji, tak to má být a na zpřehlednění a zútulnění tohoto procesu pracuji. Doufám, že chaos, který tento tok v obchodě způsobuje vynahrazuje Velorama přívětivostí a trpělivostí ve zkoušení, testování a vysvětlování respektive vedení a nápomoci v procesu výběru Vašeho stroje. Lidé ke mně nechodí, protože mám nejuklizenější a nejnaleštěnější obchod ve městě a na světě, ale kvůli službě, kterou v něm obdrží. Cíl zkrocení chaosu je na dohled, ale ještě tam zdaleka nejsem. Stěhuju po částech méně nutné kusy mimo obchod do skládku v Klecanech. Do toho začala sezóna a tak šroubuju a prodávám a ukazuju a půjčuju.

Co je nového v sortimentu a na webu

Nejsem ovšem na vše sám a podařilo se mi najít spolupracovníky na věci mimo obchod. Připravili jsme videomateriál k novinkám Tern skládacích kol a skládacím koloběžkám Kostka (postupně se stříhá a objevuje na webu a FB), těším se na novou skládací koloběžku od Mibo, kterou mám možnost testovat a vy tím pádem také. V Mibu přijali můj návrh jména, bude to Mibo GT 26 Split a prvních kusy přijdou v průběhu května. Pracujeme na novém webu (zatím engine a obsah, vzhled později) a rozumnějším oddělení koloběžek a skládacích kol, aby každý snáze našel, co hledá, jak pro čtení, tak pro nákup. Po jeho spuštění zase zapnu celý rok vypnuté automatické emaily posílající zprávy o novinkách na webu. Sypeme chybějící stroje na eshop a jsme na cestě od virtuální reality k přesnému obrazu skladu.

Běžím

Je to všechno běh na dlouhou trať a já jsem schopnější v okamžité akci na obchodě než v trpělivém posouvání detailů, tak mi držte palce a cokoliv vás na webu zarazí řešme telefonem nebo ještě lépe osobně v obchodě. Pořád platí, že v obchodě je víc, než je z webu vidět a už jsem lepší i když ne stoprocentní i v následném fyzickém nalezení příslušné věci :-)

Slunce je tu, sezóna začala, je třeba vyměnit auta a tramvaje za kola nebo koloběžky :-)

Jedem – Ať to frčí!

Láďa Bláha – majitel obchodu Velorama.cz a šílenec do skládacích kol a do koloběžek