Koloběžka Mibo Gt – uživatelská recenze od Anny Rývové

kolobezka-mibo-gt-uzivatelska-recenze-01

Mibo GT na tento víkend zapůjčila Velorama. GTčko je oproti standardní verzi vybaveno mj. gripy ERGON GP2. Jen nevím v jaké jsou velikosti - na netu jsem vygooglovala, že mají být ve 2 velikostech. Ty jsem si zamilovala ještě než jsem dojela domů a určitě si je na svoji novou kolobku pořídím. Standardní vlaštovky by pro mne klidně mohly být na každé straně o 2 cm kratší, zejména pokud se držím za rohy.
Dnes v podvečer jsem dala krátkou projížďku cca 15 km - ze Suchdola do Horoměřic a pak na Julianu, okraj Nebušic, po horním okraji Lesa Hlásek do Horoměřic a zpět. Příjemně mne překvapilo, že ač jsem měla GT nahuštěno na maximální tlak (6,5 BAR vpředu), tak drncalo méně než Royal na 5,5 BAR, i když jsem jela stejnou stopou a rychleji - asi se užší pláště vejdou lépe do mezery mezi šutry. Jízda po lesní/polní cestě mne velmi příjemně překvapila.
Dále mne příjemně překvapilo, že ač má mít světlou výšku o 0,5 cm nižší než Royal, tak vše, co přejedu s Royalem, tak přejedu i s GT - je tužší, pod mou vahou (cca 60 kg) se vůbec neprohne, jen pokud střídám nohy přeskokem, tak se nepatrně prohne, asi tak o 1 mm, možná ani to ne. A je kratší, což také má pozitivní vliv na to, co se s ním dá přejet.
Nechápu proč nemají všechna Miba stojánek na stejné straně. Kdyby ho měly obě kolobky na stejné straně, tak by mi v předsíni zabraly méně místa - přední kola by byla stočená stejným směrem.
Už se těším, jak ho otestuju na větším silničním okruhu s kopci.