Dárky pro outdoorové nadšence

Máte doma outdoorového, bikepackingového nebo kolobkopackingového nadšence - a nejte si jisti, co mu udělá radost? Přesně pro vás jsme připravili následující seznam drobností, které potěší, jsou praktické a něco vydrží :) 

Nákup i na poslední chvíli

Prodejna VeloRama v Osadní 16, Praha 7 bude mít otevřeno kromě běžného provozu (pondělí až pátek od 12.00 do 19.00) i v sobotu 22.12. od 9.00 do 15.00 a v pondělí 24.12. od 9.00 do 15.00, můžete se stavit na poslední chvíli! (Což samozřejmě nikomu nedoporučujeme, ale cobykdyby....)

 

Extra savé, extra skladné a dlouho-pachuvzdorné ručníky Sea to Summit

Během cestování na koloběžce po dunajské cyklostezce jsme v šíleném vedru letošního léta skákali ochladit se do řeky kde to jen šlo. Rekord byl 6x za jeden den. A v takové chvíli se moc hodí ručník, který dobře saje i vlhký a rychle schne. Kdo se totiž před návratem do dresu pořádně neutře, ten se při další jízdě parádně oprudí. Takže outdoorový rychleschnoucí ručník od dobré značky. V obchodě máme SeaToSummit 3 druhy, 5 barev, 5 velikostí. Všechny mají prodyšné transportní pouzdro a praktické poutko v cípu.

Huňatý a velmi příjemný na kůži je ne až tak klasický froté Sea to Summit Tek towel.

Nejlepší absorbční schopnosti má Sea to Summit DryLite Towel, který zvládne nasáknout až čtyřnásobek vlastní hmotnosti.

Nejlehčí a nejrychleji schnoucí ručník v nabídce je Sea to Summit Pocket Towel.

 

 

Skládací nádobí X-pot Sea to Summit

Při balení do cyklobrašen oceníte placatost složeného balíčku. Pasuje tam pěkně.
Při vaření oceníte průhlednost pokličky. Šetří to plyn.
Při vaření oceníte kontrolu odchodu páry. Nevykypí tak často.
Při cezení oceníte ohebná ouška. Drží pokličku co nevyklouzne.
 

Prostě prima hrnec. Součást X-series, dovnitř hrnce pasuje konvička X-pot Kettle a do ní hrnek X-cup. Nebo miska X-bowl a větší hnek X-mug. Možností je spoustu, stavte se vybrat si tu svoji kombinaci :)

Kompletní přehled najdete v kategorii Outdoorová kuchyně 

 

Malá, skládací, lehoučká toaletní lopatka 

Slušný člověk po sobě uklízí, uklízí i v lese a nezůstává po něm na každém kroku vlhčený ubrousek. Netrousí po lesích podpapíráky. Slušný člověk zahrabává. A šikovný slušný člověk na to zahrabávání má šikovnou malou skládací, lehkou lopatku, aby se neryl v hlíně prsty :) Navíc má lopatka dutou tukojeť, kam můžete schovat třeba kus toaletního papíru pro případ potřeby nejvyšší...

 

Nůž přesně do ruky Morakniv Basic 511 New

Kdy jste naposledy ztratili nůž? Jak byl velký, jak byl drahý? Ještě ho hledáte? Tohle je jednoduchý a laciný (159 Kč), ovšem užitečný a dobrý nůž. Jen tak ho nezničíte, dobře drží ostří (je z uhlíkaté oceli) a je velikosti, která se na tábořišti zapomenutá už nenechává. Ano, není zavírací, ano, je plastový, a to všechno je dobře. Odolný laciný nůž dobře padnoucí do ruky od švédské firmy - a opravdu Made in Sweden ;)

 

Péřové botičky české značky WarmPeace

Konec ledových pahýlů nad ránem! Péřové botičky do každé rodiny! O tuto radost se s Vámi rádi podělíme :) Čas od času se to stane každému, ale někdo na ledové nohy vyloženě trpí - a to od podzimu do jara. To už je docela dlouhá doba... Péřové botičky dobře poslouží nejen při zimním toulání se přírodou nebo na horských chatách, ale i doma. Je v nich teplo, jsou dobře ušité a ze spodní strany je navíc i pevnější gumová podrážka. Přesto se dají na cestu sbalit do obalu a výrazně tak změnšit jejich objem. Samozřejmě jen dočasně ;)

  

Sea to Summit Ultra-sil Day Pack - malý skládací baťůžek, který připnete na klíče a už ho nikdy nemusíte hledat

Kam s ním? Cestování na kole či koloběžce přináší chvíle, kdy člověk užije nenáročné ale pevné zavazadlo navíc. To takhle na výletě s brašnami natěžko plnými věcí potkáte fakt pěknej meloun, který by bylo super večer pojídat v bivaku... Tohle je dvacetilitrový baťůžek z dobré látky (ripstopová padákovina) kvalitně ušitý (švy na klíčových místech dosahují kvality jak na horolezeckém sedáku) sbalitelný do velikosti dětské pěstičky. Krásná, praktická a užitečná hračka od premium firmy.

Navíc má i většího brášku - 40litrovou tašku Ultra-sil Duffle Sea to Summit

 

Malý praktický francouzský klíč Tengtools 0-14 mm

Dlouho koukám po malém pěkném a dobře zpracovaném univerzálním klíči, abych ho sebou měl na kole a koloběžce. Tohle je on! Malá chlapská hračka. To chci pod stromek. Koloběžíšku slyšíš?

 

 

Stále jste si nevybrali? Nezoufejte, řešením je dárkový poukaz do prodejny Velorama a eshopu VeloRama.cz nebo poukaz na zapůjčení koloběžky nebo skládacího kola